SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Pokal 7951001
nr 795 1001
Pokal
Silver, 20-tal, Importstämplar, höjd: 17, 220g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 december 2012
kl 18:48:45
3/12 09:49:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver